Фантазія  і  художній  смак  КУХАРЯ, КОНДИТЕРА  проявляється у  його  творчості.

 

Професія  КУХАРЯ, КОНДИТЕРА  - широка та змістовна, праця кропітка і важка, яка потребує багато зусиль, напруження, натхнення, творчого пошуку. Це професія, яка передбачає як ручну, так і механізовану роботу за допомогою автоматичних приладів та устаткування: маслорізки, блендера, ножів, конвекційної шафи, тощо. Проводить дуже багато різноманітних операцій: фільтрацію, вимірювання, виготовлення тіста, оздоблюючи напівфабрикатів, випікання, тощо.

Щодня більше сімдесяти відсотків позитивних емоцій людина отримує під час їжі. Тому з упевненістю можна сказати, що кулінарне мистецтво – має попит у всіх народів планети.

Професія вимагає від працівника певних індивідуально-психологічних якостей. КУХАР, КОНДИТЕР повинен мати хороший невербальний інтелект, високий рівень оперативної пам’яті, концентрації та стабільності уваги, вміння переключати та розподіляти увагу, мати розвинуте наочно-дійове та просторове мислення.

Також мати стійкий інтерес до художньої діяльності, здібності до професій типу «людина — художній образ»: добре ліпити, малювати; розвинену творчу уяву. У кухаря, кондитера повинна бути розвинена м’язова та температурна чутливість, хороший нюх, слух, смак, правильне відчуття кольору, хороша зорова та моторна координація, високий ступінь координації рухів рук.

Після навчання у випускників центру  дуже високі перспективи щодо працевлаштування.

 Якщо навіть заклади ресторанного господарства неохоче беруть молодь без досвіду, є можливість працювати у приватних підприємствах, що бурхливо розвиваються. Великі кондитерські фабрики та цехи теж охоче приймають молодь, яка стажується та набуває досвіду біля майстрів-кондитерів.

 

Кваліфіковані кухарі, кондитери мають можливість відкривати власні кафе.