Пекар — важлива та потрібна професія. Ця професія завжди була і залишається почесною в нашому суспільстві. Без хліба немає життя! І пекарі  пишаються тим, що результат їх праці — теплий, ароматний, рум'яний.

Пекарі працюють на різних підприємствах хлібопекарської промисловості: хлібозаводах, в пекарнях, а також на підприємствах громадського харчування, що мають цехи по випічці хлібобулочних виробів. Ця професія поширена по всієї території регіону, як у місті, так і в селах.
Професія пекаря не ставить жорстких вимог до психофізіологічних особливостей людини. Нею може оволодіти практично будь-яка здорова людина. Пекарем однаково успішно можуть працювати люди з різними індивідуально-психологічними якостями, але пристосування до вимог цієї професії, професійне становлення особистості здійснюються по-різному. Індивідуальні особливості виявляються в індивідуальному стилі діяльності який дозволяє максимально задіяти природні здібності та компенсувати недоліки.

Щоб успішно справлятися зі своїми обов`язками, пекар повинен знати основи технології хлібопечення, електротехніки, мікробіології, гігієни, санітарії.

Основні вимоги професія пекаря ставить до сенсорних функцій: гострота зору, розпізнання форми, кольору, запаху. На якість роботи пекаря впливає і рівень розвитку просторових уявлень, окомір.

Важливими для пекаря є  наступні якості:

·           тактильна чуттєвість;

·           культура спостереження;

·           злагодженість та чіткість робочих рухів;

·           зосередженість уваги;

·           розвинена образна та оперативна пам`ять;

·           вміння порівнювати, передбачати;

·           висока самодисципліна та контроль;

·           акуратність;

·           відповідальність;

·           вправність;

·           дисциплінованість;

·           організованість;

·           охайність;

 

·           уважність.