Звіт директора 2017-2018 н.р.
- Деталі
- Автор: Super User
-
Категорія: Звіт директора
-
Опубліковано: 04 лютого 2019
-
Перегляди: 2124
Звіт в.о. директора
ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»
ЦАРЬОВОЇ ЄВЕЛІНИ СЕРГІЇВНИ
ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» здійснює підготовку за галузевим спрямуванням: швейного виробництва; хлібопекарського та макаронного виробництва; громадського харчування; сфери обслуговування, загальні професії електротехнічного виробництва.
Як в.о. директора протягом звітного періоду я керувалася діючим законодавством України, новим Законом про освіту, Статутом навчального закладу, колективним договором та Перспективним річним планом з урахуванням Концепції розвитку закладу 2015-2025 року, що спрямовувало діяльність на планомірне та послідовне вдосконалення навчально-виховного процесу й виконання річних завдань.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 04.11.2016 року № 1335 на базі навчального закладу створено Навчально-практичний центр сучасних швейних технологій та дизайну. в рамках пілотного проекту з модернізації підготовки робітників за професіями «Швачка. Кравець. Закрійник»
Фінансування діяльності центру здійснювалось з державного та місцевого бюджетів та надходжень від виробничої діяльності, позабюджетних надходжень відповідно до законів України “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, інших законодавчих та нормативних актів.
Протягом навчального року адміністрація Центру вивчала питання стану викладання предметів професійно-теоретичної, професійно-практичної та загально-професійної підготовки, проводився моніторинг викладання предметів загально-освітньої підготовки, перевірялись класні журнали, ведення щоденників практик, ведення особових справ учнів, контролювався стан успішності і відвідування учнями занять.
У результаті перевірок відзначено, що в Центрі забезпечується дотримання законодавчих та нормативних вимог щодо перерахованих вище питань контролю. У наявності – інноваційні зміни в системі роботи Центру.
Результативною була діяльність педагогічної ради. На засіданнях педради розглядались питання методичної, управлінської, аналітичної діяльності педколективу:
- про стан професійно-практичної підготовки учнів та організації співпраці з роботодавцями, виконання планів виробничої діяльності;
- про роль колективу, сім’ї, громадськості у вихованні фізично здорової, духовно багатої особистості;
- про стан комплексно-методичного забезпечення та викладання дисциплін професійного спрямування за професією «Кухар, Офіціант, бармен», «Тістороб, кухар», «Тістороб, кондитер», «Швачка»;
- про якісний склад учнів нового набору, їх адаптація до умов навчання в Центру, психологічний аналіз спрямованості та мотивації першокурсників;
про стан роботи з цивільного захисту та охорони праці;
- про стан підготовки до випускних кваліфікаційних екзаменів та підсумкової атестації учнів.
Було відзначено, що педагоги Центру ідуть у ногу із життям, широко впроваджують у практику інноваційні технології, суть яких полягає у тому, що навчання відбувається шляхом взаємодії всіх, хто навчається. Що наш навчальний заклад виконує замовлення суспільства щодо виконання конкурентоспроможної особистості в умовах ринкової економіки, яка вміє орієнтуватися в системі найрізноманітніших суперечностей і здатна планувати стратегію власного життя в руслі національних і загальноєвропейських цінностей. Педагогічний колектив будує навчальний заклад розвитку та вдосконалення, повноцінного освітнього простору, рівних можливостей у навчанні і вихованні учнів із максимальним урахуванням їхніх природних особливостей та обдарувань.
Протягом 2017/2018 н.р. робота педколективу була спрямована на реалізацію основних завдань, затверджених на стартовій педраді:
- Забезпечити підвищення якості навчання під час навчально-виховного процесу шляхом створення оптимальних умов для творчого розвитку особистості кожного учня.
- Вчителям та майстрам виробничого навчання забезпечити підвищення якості навчання під час навчально - виховного та навчально-виробничого процесу шляхом:
- формування високої навчальної мотивації та потреби в освіті, самоосвіті, самореалізації учнів;
- впровадження нових і дієвих форм роботи з обдарованими, талановитими і здібними учнями;
- підвищення якості підготовки учнів до державної кваліфікаційної атестації, зовнішнього незалежного оцінювання та державної підсумкової атестації;
- системного використання ефективних інноваційних виробничих технологій, педагогічних технологій;
- організації та проведення ефективного контролю та самоконтролю результатів навчальної діяльності;
- створення умов для формування успішних, конкурентоздатних, професійно зорієнтованих випускників.
- Спрямувати науково-методичну роботу на реалізацію єдиної науково-методичної проблеми Центру «Впровадження сучасних інноваційних технологій з метою формування навчально-пізнавальних та професійних компетентностей усіх учасників навчально-виховного процесу», методологічну переорієнтацію навчально-виховного та навчально-виробничого процесу на забезпечення потреб особистості в самовизначенні й самоствердженні в умов переходу на новий зміст освіти.
- Посилити відповідальність кожного педагога за підготовку і результативність участі учнів в предметних олімпіадах, творчих конкурсах різних рівнів і напрямків.
Ефективно здійснювалася кадрова політика.
На початок 2017-2018н.р. центр був забезпечений штатними працівниками на 100 %. Розстановка педагогів здійснювалася відповідно до фахової підготовки працівників.
Навчання та виховання учнів у закладі забезпечувало 182 працівника. Склад педагогічних працівників за кваліфікаційними категоріями такий:
- Спеціаліст вищої категорії - 39 осіб;
- Спеціаліст I категорії - 14 осіб;
- Спеціаліст II категорії - 6 осіб;
- Спеціаліст - 4 особи;
- Педагогічне звання «Викладач методист» - 17 осіб;
- Педагогічне звання «Старший викладач» - 17 осіб
Нагороди педагогічних працівників ДНЗ « Хмельницький центр ПТО сфери послуг»:
- Відмінник освіти України - 17 осіб;
- Знак В.Сухомлинського - 1 особа;
- Знак А.С.Макаренка - 2 особи;
- Почесна грамота МОН України - 12 осіб;
- Почесна грамота Кабінету Міністрів - 1 особа.
Розряди та педагогічні звання майстрів виробничого навчання :
- 14 тарифний розряд - 41 особа;
- 13 тарифний розряд - 5 осіб;
- 12 тарифний розряд - 2 особи;
- 11 тарифний розряд - 6 осіб;
- Педагогічне звання «Майстер виробничого навчання I категорії» - 25 осіб;
- Педагогічне звання «Майстер виробничого навчання ІI категорії» -7 осіб.
При прийомі на роботу (в тому числі й технічних, обслуговуючих працівників) враховувались фахова підготовка, особисті та колективні якості працівників, працездатність, інші характеристики. Треба віддати належне адміністрації, педагогам, які докладають чимало зусиль і енергії, щоб в Центрі не просто здійснювалося навчання, а опановувалися нові виробничі, освітні технології, щоб навчальний, виробничий процес був нерозривно пов'язаний з вихованням, з формуванням у молоді не лише культури і хороших манер, але головне - здорових життєвих принципів і переконань.
Контингент учнів на початок навчального року складав 1019 осіб, що не перевищувало ліцензований обсяг професій та проектної потужності навчального закладу. Формування учнівського контингенту проводилось відповідно до потреб регіону та міста в робітничих кадрах, можливостей навчального закладу, ліцензійного обсягу прийому на навчання та Правил прийому учнів до ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг». Для підготовки кваліфікованих робітників з професії укладено понад 60 угод з підприємствами міста.
За звітній період нашим Центром було підготовлено 441 кваліфікованих робітників, з них за державним замовленням навчалось 436 осіб, на контрактній основі – 5 учнів, з них професійно-технічну освіту здобули 24 дитини-сироти.
Професійно-практична підготовка в ДНЗ «ХЦПТОСП» здійснювалась відповідно до Положення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ, Порядку надання робочих місць для проходження учнями, слухачами професійно-технічних навчальних закладів виробничого навчання та виробничої практики, іншими законодавчими і нормативними актами у сфері професійно-технічної освіти згідно з робочими навчальними планами, графіком навчального процесу.
Успішність проходження кожного рівня й виконання його освітніх завдань гарантується центром тільки за умови усвідомленого і добровільного дотримання всіх норм і правил внутрішнього розпорядку центру, активної співпраці з батьками, роботодавцями, відкритістю навчального процесу.
Одним з яскравих показників якості освіти або якості навчання в навчальному закладі є участь і перемоги учнів та випускників у Всеукраїнських, міжнародних та обласних конкурсах:
- Відзначено кращі творчі роботи учнів в обласній виставці-конкурсі з професій «Торгівлі та громадського харчування», «Швейного виробництва» та «Перукар»
- Півфінал всеукраїнського конкурсу «Всеукраїнського конкурсу «Снігова королева»
1). ІІ місце-отримала учениця групи П-90
Поручнік Ольга (майстер в/н – Петречук Л.А.);
2).Номінація«Міс ніжність» - отримала учениця групи П-90 Шелін Олександра (майстер в/н – Дябел Н.В.);
3).Подяку за участь – отримали учениці групи П-90
Муляр Ганна, Слюсар Валентина, Швалюк Інна, Гнипель Ірина.(майстер в/н – Петречук Л.А.)отримала–подяку.
- Спортивні змагання – Хмельницька обласна та міська Спартакіади серед учнів ПТНЗ: з легкоатлетичного кросу – І місце, з настільного тенісу (дівчата) – І місце, з шахів (дівчата) – ІІ місце, з баскетболу (дівчата) – І місце, з волейболу (дівчата) – ІІ місце, з стрітболу (юнаки) – І місце, з фут залу (юнаки) – ІІІ місце, Спартакіада триває, остаточні результати будуть у травні 2018р.;
- Диплом І ступеня – Обласний фестиваль-конкурс «Велика коляда» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти - вокальний гурт «Дивоцвіт»
- Дипломи І ступеня – Обласний огляд-конкурс на кращі кабінети історії, інформатики, захисту Вітчизни у професійних (професійно-технічних) закладах освіти – Кабінет захисту Вітчизни – завідувач кабінету Єрмоленко В.І.), Кабінет історії – завідувач кабінету Загородня О.М. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №533-од від 19.12.2017р.);
- Диплом ІІ ступеня – Обласний конкурс Клуб Веселих і Кмітливих «Проф.фест» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти – Команда «Імпульс» (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №516-од від 08.12.2017р.);
- Диплом І ступеня – Обласний конкурс «Пісенний вернісаж» серед працівників професійних (професійно-технічних) закладів освіти – Дует у складі Грелі В.О. та Безносюк Н.О. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №526-од від 15.12.2017р.);
- Диплом І ступеня - Обласний конкурс української патріотичної пісні «Співоче Поділля» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти – у номінації «Солісти» Мостинець Яна (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №525-од від 15.12.2017р.);
- Диплом Гран-прі - Обласний конкурс української патріотичної пісні «Співоче Поділля» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти – у номінації «Малі вокальні форми» квартет «Азалія» (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №525-од від 15.12.2017р.);
- Диплом І ступеня - Обласний заочний конкурс мультимедійних проектів «Це наша Україна» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти – у номінації «Краща відеопрезентація» (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №517-од від 08.12.2017р.);
- Призер – Обласний конкурс на кращу кухню-лабораторію з дегустаційним залом (професія «Кухар») серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти – «Використання сучасного виробничого досвіду в навчальному процесі» завідувач кухні-лабораторії Яремчук Л.А. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №566-од від 29.12.2017р.);
- Диплом ІІ ступеня – Обласний конкурс на кращий навчальний кабінет з предмета «Охорона праці» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти - Завідувач кабінетом, викладач предмета «Охорона праці» ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг Францишкова Г.І. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №563-од від 29.12.2017р.);
- Диплом І ступеня – Обласний конкурс на кращу навчальну майстерню з професії «Кравець» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти – Завідувач майстернею ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» Герасимчук Т.П. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №562-од від 29.12.2017р.);
- Диплом І ступеня – Обласний конкурс на кращий електронний підручник, посібник за професією «Кухар; кондитер серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти – Викладач професійно-теоретичної підготовки Хомюк Г.І. (Наказ Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА №564-од від 29.12.2017р.);
- Диплом за участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE – 2017” за компетенцією «Кулінарне мистецтво» «Найкраща страва з риби»;
- Диплом за участь у Всеукраїнському конкурсі професійної майстерності «WORLDSKILLS UKRAINE – 2017” за компетенцією «Індустрія моди»;
- Диплом І ступеня – Подільський відкритий конкурс науково-технічних робіт учнів та студентів «Енергоефективність у промисловості. Сільському, міському та домашньому господарствах»;
- Підготовка учнів до участі у Всеукраїнському конкурсі на кращий екологічний проект «Збережемо Землю для наступних поколінь»
(ІІІ місце)
- Диплом І ступеня – ІІ етап ХVІІІ Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика.
- Подільська гільдія кулінарів. «КРАЩИЙ КУХАР-ЮНІОР ПОДІЛЛЯ». Роботи конкурсантів оцінювало журі, до якого входили шеф-кухар ресторану «Amour Family Restaurant » Потапова Олена (голова журі), шеф-кухар мережі ресторанів «Мрія» Міждугорний Олександр та шеф-кухар ресторану «Діоскурі» Огороднік Олександр. Учні нашого навчального закладу стали кращими серед 22 учасників конкурсу з Хмельницької, Вінницької та Тернопільської областей.
- І місце - Крук Максим в номінації – страва з риби з гарніром. Майстер в/н Яремчук Л.А Когут А.В., викладач спецдисциплін Горпинич С.О.
- І місце - Турта Богдан в номінації – страва з риби з гарніром. Майстер в/н Вержиковська О.В. Пивоварчук Л.І, викладач спецдисциплін Горпинич С.О.
- ІІ місце – Паращук Наталія в номінації – теплий салат. Майстер в/н Денисюк Н.Б., викладач спецдисциплін Горпинич С.О.
- ІІІ місце – Дутко Ольга в номінації – страва з риби з гарніром. Майстер в/н Денисюк Н.Б., викладач спецдисциплін Горпинич С.О.
- ІІІ місце – Мищишина Елла в номінації – теплий салат. Майстер в/н Беджик Н. Ф.
- 14-16.03.2018 - ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» стали учасниками Всеукраїнського конкурсу «Прорив легкої промисловості» який проходив у м.Харкові.
Для участі у конкурсі були представлені 3 колекції:
1). Колекція «Квітка Поділля» - презентував колектив учнів ІV курсу групи Ш-65 (професія «Кравець, закрійник») . Керівники групи - майстери в/ н Герасимчук Тетяна Павлівна, та Гнидка Ольга Василівна.
2). Колекція «Мрії фігаро» - презентував колектив учнів ІІІ курсу групи Ш-67 (професія «Кравець, закрійник») . Керівники групи - майстеир в/ н Козакевич Людмила Вікторівна та Алферчик Марина Миколаївна.
3). Колекція «Модный MIХ» - презентував колектив учнів ІІІ та ІV курсу групи Ш-67 та Ш-65 (професія «Кравець, закрійник») . Керівник групи - майстери в/ н Герасимчук Т.П. та Бачинська Ю.Л.
- обласний конкурс з професії «Кравець» - ІІІ місце;
- І, ІІ місця у Міжнародному конкурсі з української мови ім.Петра Яцика;
- обласний заочний конкурс мультимедійних проектів «Це наша Україна» серед учнів професійних (професійно-технічних) закладів освіти у номінації «Краща відеопризентація» - Диплом І-го ступеня;
- обласний конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти - Дипломом ІІІ ступеня: Шарабуряк Андрій;
- обласний конкурс учнівських проектів з предмету «Охорона праці» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти - Дипломом ІІ ступеня;
- обласний конкурс знавців іноземної мови «Моя професія - моє майбутнє» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти - Диплом ІІІ ступеня: Бондар Наталія;
- обласний заочний конкурс «Кращий учнівський актив» серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти - Диплом ІІІ ступеня;
- обласний заочний конкурс молодіжних газет «Нова преса» серед учнів закладів професійно-технічної освіти - 1 місце, номінація «Краща друкована газета»;
- обласний заочний конкурс «Омріяна юність» у номінації «Я дівчина, а отже Я вродлива» - диплом ІІІ ступеня;
- обласний конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» - диплом ІІІ ступеня;
- обласна виставка-конкурс писанкарства та вишивки на пасхальну тематику «Диво-писанка» - ІІІ місце, номінація «Писанка»;
- обласний заочний конкурс мультимедійних проектів «Це наша Україна» - диплом І ступеня, номінація «Кращий відеоролик»;
- обласний огляд-конкурс колективів художньої самодіяльності, виставок образотворчого, декоративно-ужиткового мистецтва та технічної творчості - диплом І ступеня, номінація «Солісти»: Клімчук Даяна, Сьомаш Діана, Мостинець Яна.
- Спортивні змагання. Обласна Спартакіада: з настільного тенісу – ІІ місце, з волейболу – ІІ місце (дівчата), ІІ (хлопці), з баскетболу – ІІ місце (дівчата), І місце (юнаки), з футзалу – ІІІ місце (юнаки), з легкої атлетики – V місце. У підсумку І місце у загальному заліку. Всеукраїнські змагання: з баскетболу (юнаки) – ІІІ місце, з волейболу (дівчата) – ІІІ місце.
Виробниче навчання та виробнича практика відбувається на промислових підприємствах, у сфері торгівлі та харчування міста й області та відповідає вимогам навчальних планів і робочих навчальних програм.
Ці підприємства забезпечують виконання програм виробничого навчання, мають все необхідне наочне обладнання, інструменти, інвентар, сировину для проведення інструктажів.
Виробниче навчання та виробнича практика відбувається у процесі продуктивної праці учнів. Продуктивна праця, як основа навчання є основним джерелом здобуття практичних знань. У процесі продуктивної праці учні мають змогу переконатися в об’єктивності та правильності теоретичних знань, у доцільності їх використання.
Виробниче навчання із застосування різноманітних знань допомагає майбутнім робітникам осмислити і конкретизувати ці знання, переконатися у їх прикладному характері.
Для професій швейного напрямку навчальний заклад співпрацює з підприємствами: ТОВ «Т-Стиль»; ТОВ «Бембі»; ТОВ «Хмельницьклепром – Плюс»; ПП «Ніке»; ТПП «Універсал»(БМБ «Ажур»); ФОП Никитюк О.В; ФОП Мельник О.В; ФОП Чорній А.П.
Для професій сфери послуг «Перукар» центр співпрацює з ПСП перукарня «Подолянка» ЛТД; Перукарня «Троянда»; С.О.К. «Банька»; Салон «Шер Аннет».
Для професій кондитерського напрямку є кондитерські цехи в ТОВ
« Кондитерський цех», ТОВ «Насолода Україна», ТОФ «Насолода Поділля».
Для професії «Офіціант , бармен» виробниче навчання і практика відбуваються в підприємствах м. Хмельницького: кафе « Сатурн», кафе
« Театральне», кафе "Кабріолет", ресторанах « Мисливський курінь», « Жовтневий», " Lе -Каприз", « Моцарт» , " Люксор Плаза", бар « Оріон».
Для професії «Продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів» виробниче навчання і практика проходить в магазинах « Модерн», ДП "Рітейл центр", ТзОВ "ТД Аванта", ТОВ “Епіцентр К” , «Спорт Плюс»
Крім, того також широко використовуються для навчання учнів бази кращих підприємств торгівлі і громадського харчування міста, де обладнані навчальні класи та навчальні місця учнів.
Виробниче навчання та виробнича практика з будівельних професій організована в навчальних майстернях та на будівельних підприємствах міста Хмельницького та Хмельницької області в складі виробничих будівельних бригад: ТОВ «Діта», КП " СПМК-40,ТОВ «Будматеріали», Західне територіальне КЕУ, КП «Комбінат будівельних матеріалі», ТОВ" Промбуд"
В умовах виробництва в літній період учнів з груп підготовки кухарів, кондитерів, офіціантів, продавців проходять виробниче навчання та виробничу практику згідно навчальних планів і програм на робочих місцях на базах відпочинку та санаторіях Чорноморського узбережжя і Хмельницької області: смт. Коблево пансіонат «Чорноморець», ТОВ «ВІЗІТ-ГАРАНТ» ДОЛ «Морська хвиля» с.Рибаківка, Миколаївська область, с. Жилинці ЛОК «Яблуневий сад»- ДТ «Джерельце»
Мета такої практики: відпрацювати навички, сформувати вміння, отримати додаткові знання використовуючи матеріальну базу, сучасне технологічне обладнання та сировину, нові форми обслуговування і новітні технології приготування страв і кондитерських виробів.
Протягом року питання виховної роботи розглядалося на нарадах за участю директора, педагогічній раді, на засіданнях методичної комісії класних керівників. Відповідно до завдань національного виховання, реалізації навчально-виховної проблеми центру пріоритетними напрямками виховання у 2017-2018 навчальному році були: моральне, громадянське, превентивне. Дані напрямки виховання спрямовані на всебічний та гармонійний розвиток особистості. Впродовж року здійснювалося вивчення соціально-педагогічних умов діяльності центру, а саме рівень вихованості учнів та їх інтересів, їх зайнятість у гуртках, секціях; виявлення учнів, які потребують підвищеної уваги; стану матеріально-технічної бази для здійснення виховної роботи центру та перспектив її розвитку; залучення батьківської громадськості до освітньо-культурних закладів, правоохоронних органів, служб соціального захисту дітей, громадських організації тощо.
Класні керівники, вихователі сприяли:
- формуванню підготовленої до життя особистості з високою національною свідомістю;
- створенню умов для самореалізації особистості, її здібностей, суспільних та власних інтересів;
- підвищенню рівня самореалізації, самовизначення, саморозвитку вихованців, поліпшення їхнього психофізичного здоров'я;
- озброювали їх системою соціальних умінь (настанов), умінням адаптуватися до змінних соціально-економічних умов, тобто формували «компонентну особистість», яка здатна не тільки сприймати умови реального життя, але й перетворювати їх.
Головне завдання в роботі класного керівника – створення умов для розвитку особистості учня, а досягається це організацією та проведенням виховної роботи з учнями групи та діяльністю в соціумі. Тому за даний період, січень - травень, було проведено класними керівниками, вихователями, керівниками гуртків, бібліотекарами, соціальним педагогом, психологом центру, педагогом організатором ряд таких заходів:
14.02. 2018. Виховна година присвячена вшануванню учасників бойових дій на території інших держав
У зв’язку з відзначенням 29-ї річниці виводу військ з Афганістану та з метою поліпшення військово-патріотичного виховання 14 лютого 2018 року у ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» проведена виховна година, присвячена вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.
В заходах прийняли участь учасники бойових дій в Афганістані полковники у відставці Єрмоленко В.І., Марчук Й.М., учасник бойових дій в Анголі та Камбоджі рядовий Шпилюк С.К.
Учням були показані фільми, пов’язані з подіями в Афганістані. Хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав своє життя увійшовши в безсмертя.
У виконанні учнів навчального закладу Сумик Д., Ковальчук Н., Ерілкун М. та Турти Б. пролунали пісні «Чорна квітка», «Кукушка», «Україна» та прочитані вірші «Афганістан палає у душі», Очі туманить ядуча сльоза».
Закінчилась виховна година фотографуванням колективу навчального закладу з воїнами інтернаціоналістами.
20.02. 2018. Флешмоб «Небесна Сотня одним словом»
20 лютого – особлива дата, День Героїв Небесної Сотні. В цей день у всіх закладах України проводяться заходи, присвячені пам’яті загиблих у ті трагічні дні 2014 року. Говорити на цю тему складно, особливо із учнями, проте необхідно. Майдан об'єднав усю Україну - студентів, чиновників, підприємців, пенсіонерів, які хотіли жити гідно та вільно.
21 лютого- також особливий день-Міжнародний день рідної мови. Україна та Українська Мова – найбільші святині українця, найважливіша сучасна зброя у боротьбі з агресором! Вона зберігає в собі пам’ять та ідеї поколінь, не дає забувати, чому ці сусідні нації такі різні. Кожне слово в мові має свої відтінки значень, свої невидимі нитки зв'язків з іншими поняттями. Тому в цей день в Центрі поєднали ці пам’ятні дати і вшанували пам’ять Небесної Сотні флешмобом «Небесна Сотня одним словом»
28.02. 2018. «Через віки з любов’ю. Love is forever»
28.02. 2018 класний керівник, майстер в/н групи№ 22 Яремчук Л.А. та викладач іноземної мови Матвєйцева І.В. провели виховний захід: «Через віки з любов’ю.Love is forever»з метою створення атмосфери духовного спілкування учнів з літературою, музикою; закріпити і розширити уявлення учнів про тему кохання – вічну тему мистецтва в літературних і музичних творах; розвивати творчість учнів, їх естетичний смак; виховувати культурну і духовно багату особистість.
13.03. 2018. «Шевченко –наш. Він для усіх століть…»
13 березня 2018 року в ДНЗ «ХЦПТОСП» відбувся виховний захід «Шевченко–наш. Він для усіх століть…»приурочений пам'яті Великого Кобзаря. Захід підготувала разом зі своїми вихованцями вихователь гуртожитку Колесник О.В. Метою заходу було ознайомлення учнів з життєвим і творчим шляхом Т.Г. Шевченка, виховувати почуття любові до рідного краю, української мови, поваги до діячів культури минулого. Всі присутні учні та запрошені гості були приємно вражені проведеному заходу.
16.03. 2018. «Україна – мій рідний край»
16 березня в бібліотеці центру майстрами виробничого навчання Вержиковською О.В. та Денисюк Н.Б. проведена виховна година на тему: «Україна – мій рідний край». Метою є формування в учнів національної свідомості і людської гідності до рідної землі, свого народу, виховання поваги до державної символіки, розуміння своєї причетності до долі України, почуття любові до своєї землі.
03.05. 2018. "Україна - пісня моя солов’їна"
03 травня 2018 р. в бібліотеці центру вихователем Крищук Л.М. проведена виховна година на тему: " Україна - пісня моя солов’їна".
Мета: розширювати й поглиблювати знання та уявлення учнів про найхарактерніші ознаки весни, релігійні свята та вірування, про українські народні обряди та звичаї;
формувати культуру почуттів; розвивати спостережливість; виховувати любов до рідної землі, народу, його звичаїв, традицій; учити охороняти та примножувати природні багатства, поважати рідну землю.
Керівники гуртків
Греля В.О, Безносюк Н.О, Врублевський С.Л.
7 лютого - день відкритих дверей навчального закладу (Панаса Мирного, 5)
14 лютого - Виховна година присвячена вшануванню учасників бойових дій на території інших держав.
24 лютого –день відкритих дверей навчального закладу
4 березня – участь учениці П-90 Мостинець Яни у Всеукраїнському фестивалі - конкурсі мистецтв «Україна-країна талантів» (Диплом I ступеня)
6 березня – концерт, присвячений Дню Весни
26 квітня - День цивільного захисту (стадіон)
17 травня – флешмоб до свята «Вишиванки»
15 червня – квартет «Азалія» запрошений як гості на Всеукраїнський конкурс виконавців естрадної пісні серед учнівської молоді професійно-технічних навчальних закладів «Подільська веселка»
Волонтерська діяльність
У нашому закладі постійно здійснюється волонтерська діяльність. Ми взяли участь у ІІ семестрі у таких заходах:
- 02. 2018 р. колектив та учні взяли активну участь у благодійній акції «Солодке серце», виготовили різноманітну солодку продукцію, чим порадували особовий склад військової частини А-3808, який перебуває в зоні АТО на території Донецької та Луганської областей.
- 04. 2018 р. залучення учнів до волонтерської діяльності (благодійна акція «Серце до серця»). За допомогою волонтерів з нашого центру було зібрано кошти в загальній кількості: 1117 грн. 40 коп., які будуть направлені для закупівлі медичного обладнання у дитячі лікарні України.
- 05. 2018 р. - на АТО передали 2 маскуючих сітки та печиво для воїнів.
- Учениці 12 групи Жур’ян Валерії учні та педагоги зібрали 1482 грн.
- 05. 2018 р. учні групи «Перукарі» під керівництвом класного керівника та майстра виробничого навчання Дябел Н.В. надавали перукарські послуги дітям-сиротам із дитячого будинку по Львівському шосе.
Крім того продовжується тісна співпраця з міжнародною благодійною організацією «Карітас».
В 2017-2018 н.р. працівниками психологічної служби проводилась робота за такими напрямами:
- сприяння адаптації учнів першого року навчання;
- здійснення соціального супроводу дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та учнів пільгових категорій;
- соціально-психологічні дослідження серед учнів-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, вивчення взаємин в учнівських групах;
- профілактика правопорушень серед учнівської молоді;
- профілактика суїцидальних тенденцій та негативних емоційних станів серед учнівської молоді;
- систематичне надання консультаційної допомоги учням з особистих проблем;
- проведення тренінгових занять щодо толерантного ставлення до оточуючих та спрямованих на розвиток комунікативних навичок;
- використання арт-терапевтичних технік у індивідуальній та груповій роботі з учнівським контингентом;
- проведення групових бесід з учнями на тематики дотримання правил безпеки в мережі Інтернет та комп’ютерної залежності; побудови міцних сімейних взаємин у майбутньому тощо;
- систематичне забезпечення ефективної роботи Ради учнівського самоврядування.
Успішна робота педагогічного колективу багато в чому залежить від інноваційної спрямованості його діяльності, можливості постійно отримувати інформацію про новітні тенденції розвитку освітньої галузі. Методичний кабінет та керівництво центру забезпечує участь викладачів, майстрів виробничого навчання у роботі семінарів, конкурсах, виставках обласного та всеукраїнського рівня тощо. Розвиток співробітництва з іншими навчальними закладами області та країни, Науково-методичним центром професійно-технічної освіти та підвищення кваліфікації інженерно-педагогічних працівників, науковими установами дозволяє відслідковувати сучасні досягнення у розвитку професійно-технічної освіти, долучатись до науково-дослідної експериментальної діяльності, впроваджувати передовий досвід у власну діяльність.
З метою активізації професійної діяльності, стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня фахової майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету педагогічної праці та забезпечення ефективності навчально-виховного процесу у 2017-2018 навчальному році атестувалось 52 педагогічних працівники.
В навчальному закладі діє сім методичних комісій. Робота методичних комісій аналізувалась та корегувалась на засіданнях науково-методичної ради центру. Планування роботи науково-методичної ради здійснювалось у річному плані та корегувалось помісячними планами методичної роботи.
Першочерговим завданням при організації методичної роботи в центрі є створення цілісної системи взаємопов’язаних заходів, спрямованих на всебічне підвищення кваліфікації кожного викладача та майстра виробничого навчання.
Методичний кабінет центру здійснював постійний моніторинг стану навчально-методичної роботи педагогічного колективу центру, забезпечував її координацію і контроль, надавав всебічну допомогу педпрацівникам в підвищенні їх професійної, педагогічної майстерності.
Інженерно-педагогічні працівники протягом звітнього періоду виступали зі звітами на методичних об'єднаннях, брали участь у педагогічних читаннях, школі передового педагогічного досвіду, науково-практичній конференції, засіданнях педагогічних рад, на яких ділилися своїми здобутками з колегами. Також педагоги, відповідно до графіків роботи пройшли курсову перепідготовку та стажування на підприємствах.
Як результат: педагоги центру мають належні здобутки :
- Участь в XI Міжнародній науково-практичній конференції:
« Професійне ставлення особистості: проблеми і перспективи»
(м. Хмельницький, 9-10 листопада 2017 року).
- Гнатюк О.В., Карпець-Самолюк М.О. «Самоосвіта державних службовців як об’єкт досліджень у державному управлінні».
- Нерода Н.А., Деліта І.О. «Упровадження інновацій у навчально-виховний процес ПТНЗ».
- Дроздіч Ірина «Педагогічні умови формування фахової компетентності майбутніх кухарів»
- Горпинич Світлана, Зелінська Майя «Віртуальний клас для реальних учнів»,
- Хомюк Ганна, Матвєйцева Інна «Імплементація досвіду у підготовці сучасних компетентних фахівців сфери ресторанного господарства»
- Викладачі та майстри виробничого навчання розмістили свої матеріали на сайті «Методичний портал»
- Гнатюк Олена Василівна 3.02.2018 «Методична розробка уроку на тему: «Асортимент матеріалів для виготовлення білизни (нічних сорочок, піжам)».
- Карпець-Самолюк Марія Олександрівна Василівна 5.02.2018 «Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: «Обробка верхнього зрізу спідниці поясом»
- Гнидка Ольга Василівна 7.02.2018 «Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: «Обробка бортів низу у верхньому одязі».
- Герасимчук Тетяна Павлівна 7.02.2018 «Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: «Обробка бортів низу у верхньому одязі».
- Деліта Інна Олексіївна 8.02.2018 «Методична розробка уроку на тему: «Асортимент швейних ниток».
- Алферчик Маріна Миколаївна 13.02.2018 - Публікація «З досвіду роботи формування творчої особистості учня в сучасних умовах.».
- Гуцалюк Тетяна Володимирівна 14.02.2018 «Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: «Одяг для побуту».
- Дябел Наталя Вікторівна 14.02.2018 «Методична розробка уроку виробничого навчання на тему: «Фарбування волосся та його сучасні техніки».
- Савчук Віта Олександрівна 21.02.2018 - Публікація «Пізнай себе».
- Галус Ольга Василівна 05.2018 «Методична розробка уроку на тему: «Основні причини травматизму і професійних захворювань»
- 4-5.10.2017 – Відкритий інтернаціональний чемпіонат «BEAVTY WEST» 2017., який проходив в м.Хмельницький, майстер в/н - Петречук Л.А. -була суддею у командній номінації «TEAMFASHIONLOOK», за що була нагородженна–подякою.
- 15-17.03.2018 - ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» стали учасниками міжнародної виставки «Сучасні заклади освіти – 2018» , яка проходила в м.Київ. За підсумками конкурсу отримали срібну медаль.
- У 2016-2017 навчальному році викладачі та майстри виробничого навчання центру продовжували роботу з підготовки та виданню друкованих та електронних навчальних, навчально-методичних посібників для педпрацівників та учнів.
- Дроздіч І. А. Методичні рекомендації.
- Впровадження інноваційних технологій навчання у професійну підготовку майбутніх кухарів.
- Хомюк Г.І. Електронний навчальний посібник з професій «Кухар», «Кондитер»
- Навчально – пізнавальний посібник «Повернення із забуття. Традиційний козацький хліб - Книш». Майстер виробничого навчання Сослюк Л. О.
- Стародавня українська народна кухня як складова частини культурної спадщини українського народу. Навчально-пізнавальний посібник . Загородня О.М., Хомюк Г.І.
- Технологія приготування їжі з основами товарознавства. Практикум.
- Дрозіч І.А., Курилович Л.І., Роїк Н.О.
- Робочий зошит. Санітарія та гігієна. Горпинич С.О.
- Робочий зошит. Малювання та ліплення. Горпинич С.О.
- Навчальний посібник. Глосарій з професії «Бармен». Викладач - викладач А.М. Курашова.
- За підсумки обласного конкурсу на кращу навчальну майстерню з професії «Кравець» серед закладів професійної (професійно-технічної) освіти ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» отримав Диплом І - Герасимчук Т.П.(завідувач майстернею ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг»).
У центрі здійснюється дослідно-експериментальна робота, і саме тому, спостерігається зростання рівня соціально-педагогічної ефективності діяльності педагогів, підвищення результативності навчально-виховної роботи на основі посилення соціально-значущих дій, спрямованих на реалізацію активної політики зайнятості, підготовку конкурентоспроможного робітника, що користується попитом на ринку праці регіону, його максимальне залучення до трудової діяльності, забезпечення соціального захисту.
Згідно наказу Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА № 315-од від 09.07.2015 ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» надано статус експериментального професійно-технічного навчального закладу регіонального рівня, де на сьогодні проводиться:
- дослідно-експериментальна робота за темою: «Організація професійно-практичної підготовки в умовах виробництва» (професія «Кухар»)
- дослідно-експериментальна робота за темою: «Організація внутрішньоучилищного контролю за навчально-виробничою діяльністю» (професія «Кравець»)
Згідно наказу МОН України № 916 від 23.06.2017 року «Про впровадження елементів дуальної системи навчання у професійну підготовку кваліфікованих робітників» Державний навчальний заклад «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» увійшов у перелік ПТНЗ України на основі яких буде проводитись впровадження елементів дуальної системи в навчально – виробничий процес з професії «Швачка» упродовж 2017-2020 років.
Результат впровадження елементів дуальної системи в навчально-виробничий процес ґрунтується на професіоналізмі педагогічного колективу центру та тісній співпраці з роботодавцями наставниками - підприємств швейного виробництва щодо підготовки професійно компетентних кваліфікованих кадрів з високою виробничо-технологічною культурою, здатних ефективно, самостійно вирішувати нестандартні питання, працювати за новими виробничими технологіями, з сучасними матеріалами, які будуть мати попит на сучасному ринку праці швейного виробництва за професією «Швачка».
Зміцнення матеріально - технічної бази закладу ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг» є навчальним закладом фінансування якого здійснюється за рахунок - коштів місцевого бюджету, що надходять у розмірі, передбаченому нормативами фінансування професійно-технічної освіти;
- доходів від виробничої практики,
- доходів від надання освітніх послуг,
- доходів від господарської діяльності.
По загальному фонду на 2017-2018 навчального року проводилось відповідно до плану бюджетних надходжень та затвердженого кошторису, видатки проводились за відповідними статтями. За звітній період центр профінансовано на 22930992 грн. Надходження по спеціальному фонду склали 3438099грн.
Завдання адміністрації полягає у оптимальному прогнозуванні, плануванні та цільовому використанні фінансового ресурсу. Питання господарської роботи є одним з найскладніших у роботі керівника, оскільки на його розв’язання потрібні кошти і знання нормативно-правової бази щодо їх залучення та використання.
За 2017-2018 навчальний рік в навчальному закладі :
- проведено ремонт спортивного залу, роздягалень, душевих,оновлено спортивний інвентар ;
- в гуртожитку зроблено поточний ремонт покрівлі, ремонт кімнат гуртожитку; часткова заміна водопровідних труб металевих на пластикові; заміна каналізаційних труб; заміна вікон і дверей балконних.
- проведені заходи по енергозбереженню. Придбані матеріали для ремонту котелень, замінені окремі віконні блоки.
- проведено ремонти кабінетів: Захисту Вітчизни, Інформатики
- проведено ремонт майстерні пекарів.
Висловлюю щиру подяку за співпрацю всім: педагогам — за творчість, за любов до своєї професії, батькам, спонсорам та благодійникам — за розуміння, підтримку і сподіваюсь на подальшу плідну співпрацю, технічному персоналу за їх щоденну працю, за чистоту в навчальному закладі.