3 квітня 2019 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «Офіціант» серед здобувачів професійної(професійно-технічної)освіти. Обласний конкурс фахової майстерності серед учнів закладів професійної (професійно-технічної) освіти з професії «Офіціант» проводився з метою виявлення і підтримки обдарованих учнів, виховання в них творчого ставлення до обраної професії, естетичного смаку, поглиблення та удосконалення знань і навичок із професії.

       Його учасниками стали учні – переможці внутрішньоліцейних конкурсів – ДНЗ «Волочиський промислово – аграрний професійний ліцей», ДНЗ «Подільський центр професійно-технічної освіти», ДНЗ «Хмельницький центр професійно-технічної освіти сфери послуг» та ДПТНЗ «Славутський професійний  ліцей».
   Змагання проходили у два етапи: теоретичний тур і практичний. Теоретичний тур передбачав перевірку професійно-теоретичних знань шляхом тестування з предметів: «Організація обслуговування в ресторанах», «Охорона праці», «Санітаріяі гігієна» «Кулінарна  характеристика страв».   Завдання практичного туру відповідало кваліфікаційним вимогам офіціанта 3 розряду та його зміст полягав у складанні серветок, демонструванні техніки наливання напоїв та руху з тацею; виконанні попереднього сервірування столу (сніданок, обід, вечеря).У ході конкурсу майбутні офіціанти продемонстрували майстерність, оригінальність ідей складання серветок, правильних прийомів полірування скла, техніку роботи з бокалом, вміння рухатися по залу з тацею. Також конкурсанти виконали попереднє сервірування столу відповідно до жеребкування – сніданку, обіду, вечері. Вони показали правильність підбору посуду відповідно до виду сервірування столу, раціональність та професійність рухів офіціанта.
     Журі відзначило, що всі учасники гідно представили заклади освіти, продемонстрували майстерність, професіоналізм, упевненість у роботі.
     За результатами оцінювання конкурсних завдань журі переможцем та призерами стали:
І місце – Дмитришина Анастасія, учениця ДНЗ «Хмельницький центр ПТО сфери послуг»;
ІІ місце – Целюх Василь, учень ДНЗ «Волочиський промислово-аграрний професійний ліцей»;
ІІ місце – Яцковський Андрій, учень ДНЗ «Подільський центр ПТО»;
ІІІ місце – Сенькова Каріна, учениця ДПТНЗ «Славутський професійний ліцей»
     Переможець конкурсу та призери були нагороджені цінними подарунками.Додати коментар